search

Niemenczyn 1794

0,00 USD

„Osłabienie rosyjskiego centrum wykorzystali kawalerzyści z II Brygady Kawalerii Narodowej litewskiej. Przypuścili brawurową szarżę i dotarli aż do obozu nieprzyjaciela.”

Darmowa gra do samodzielnego wydruku.

Kliknij, aby otworzyć zasady gry.

Kliknij, aby zobaczyć żetony.

Kliknij, aby zobaczyć planszę.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Autor: Adam Niechwiej
Rok publikacji: 2016

Gra „Niemenczyn 1794” przedstawia potyczkę, do której doszło 27 kwietnia 1794 roku niedaleko Wilna. Polski oddział podpułkownika Stefana Grabowskiego zaatakował liczniejsze siły podpułkownika Lewiza. Powstańcy przegrali starcie. Gra „Niemenczyn 1794” oddaje pod Wasze rozkazy siły Polskie i Rosyjskie. Scenariusz alternatywny pozwala sprawdzić, jak potoczyłaby się bitwa, gdyby uczest­niczyło w niej więcej powstańczej kawalerii. Czy Polakom uda się przedrzeć do wrogiego obozu? Czy też polskie ataki załamią się w ogniu rosyjskich dział i karabinów? Los starcia jest w Waszych rękach.

Zasady gry wykorzystują sprawdzone mechanizmy z gier o bitwach powstania kościuszkowskiego („Racławice 1794”, „Szczekociny 1794” i „Maciejowice 1794”). Ze względu na niewielką ilość żetonów, „Niemenczyn 1794” stanowi dobre wprowadzenie do wspomnianych gier. Jednocześnie nawet przed doświadczonymi graczami stoją ciekawe wyzwania i dlatego gra może dostarczyć wiele emocji.

Kompletna gra składa się z:

- instrukcji (12 stron),

- planszy formatu A4,

- 54 żetonów.

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.